V Przegląd Piosenki Patriotycznej

ObczajKromca_035_jw9 listopada w naszej szkole odbył się V Przegląd Piosenki Patriotycznej, w tym roku pod hasłem ,,Droga do niepodległości’’. W sali 23 zebrali się uczniowie i goście, aby wysłuchać występów koleżanek i kolegów.

Uroczystość rozpoczęła się wypowiedzią prowadzących, którzy wspomnieli o trudnych losach Polski i przedstawili kolejnych uczestników oraz podziękowali sponsorom nagród. W tym roku swoim śpiewem olśniły nas tylko dziewczęta. Dobór repertuaru był trafny i na wysokim poziomie. Uczestniczki oceniało jury w składzie: dyrektor Jan Drożdż, pani Renata Kochan oraz Kacper Malisz. Walka była wyrównana, a publiczność zachwycona występami. Wszyscy w refleksyjnej atmosferze rozmyślali o losach naszej ojczyzny i wspominali dzieje przodków. W drugiej części spotkania, uczniowie wysłuchali recitalu w wykonaniu Weroniki Kosiby i Julii Syc, a  także zwycięskich utworów z poprzedniego roku.

Po długich naradach, jury, które oceniało występujące dziewczęta pod względem umiejętności wokalnych, doboru i poziomu trudności tekstu oraz ogólnej kreacji, ogłosiło wyniki:

I miejsce: Gabriela Łasak z IIId – „Bo zawsze przecież..”
II miejsce: Aleksandra Przybyłowicz z Id – „Kolęda warszawska”
III miejsce: Klaudia Spyrka z IIIe i Michalina Truchan z IIId – „Taki kraj”

Wyróżnienia otrzymały: Julia Syc, Weronika Kosiba, Alicja Wachowicz, Ewelina Smalec, Hanna Zając, Hanna Smołkowicz i Zofia Smołkowicz, Weronika Rafa oraz Klaudia Nowak.

Cała uroczystość miała charakter bardzo podniosły i wzruszający. Zwłaszcza, że to nasi rówieśnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i dojrzałością, wspominając tych, którzy na pamięć zasługują najbardziej. Pamiętajmy, że: „Kto nie zna historii jest skazany na jej powtarzanie’’.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Pełna galeria zdjęć (38)

Julia Kopytowska
fot. J. Wszołek

Dołącz do Ekipy ObczajKromca!

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s