Otrzęsiny 2017

ObczajKromca_DSC02111_jk19 października na sali gimnastycznej w naszej szkole odbyły się tradycyjne otrzęsiny pierwszaków. Imprezę rozpoczął ustępujący przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Wiktor Rafa. Przedstawił wszystkim zgromadzonym swoją następczynię – Magdę Tatko, która zwyciężyła w wyborach do SU i przekazał jej władzę, poprzez podarowanie symbolicznego klucza.

Następnie miało miejsce ślubowanie uczniów klas pierwszych. Powtarzali oni słowa przysięgi odczytywanej przez nową przewodnicząca. Od tej pory stali się oni stuprocentowymi Kromerianami.

Potem nastąpiła zasadnicza część tego wydarzenia – każda z sześciu klas pierwszych zaprezentowała się podczas krótkiego występu. Obserwatorzy mogli zobaczyć ciekawe scenki oraz posłuchać utworów samodzielnie skomponowanych przez uczniów. Ducha walki dodawali pierwszakom ich wychowawcy i uczniowie starszych klas. Występy oceniało jury w składzie: pan wicedyrektor Robert Góra, pani Katarzyna Zabierowska, pani Anna Knapik, wiceprzewodniczący SU Kacper Grabowski oraz jego poprzedniczka Adriana Rolak-Koszyk. W tej części otrzęsin najlepiej wypadła klasa Ic, która otrzymała maksymalną ilość punktów.

W następnej kolejności, klasy brały udział w różnych konkurencjach, które były dla nich okazją do zdobycia dużej ilości punktów. Poszczególne profile rywalizowały ze sobą w tańcu na gazecie, rzucaniu lotkami do tarczy, grze w nietypowe kółko i krzyżyk oraz podawaniu piłki na czas.

Gdy ostatnia konkurencja dobiegła końca, nastąpiło podliczenie punktów. Zwycięzcą, a więc także i szczęśliwym posiadaczem dodatkowego dnia na wycieczkę, została klasa Ic. Wraz z nią, na podium stanęły klasy If i Id. Każda z tych trzech klas otrzymała od pana wicedyrektora pamiątkowy dyplom. Czwarte miejsce zajęła klasa Ib, piąte Ie, a szóste Ia.

Tym sposobem pierwszaki zostały ochrzczone! Otrzęsiny były świetną okazją do integracji i dobrej zabawy. Mamy nadzieję, że każdy uczestnik będzie je miło wspominać. Dopełnieniem imprezy była dyskoteka szkolna, która potrwała do godziny 21:30.

Pełna galeria zdjęć (134)

Martyna Witkowska
fot. J. Konieczny

Dołącz do Ekipy ObczajKromca!

Jeśli potrafisz pisać zgrabne teksty, robisz dobre zdjęcia, kręcisz filmy, znasz się na social mediach albo zajmujesz się grafiką komputerową >>> dołącz do nas! Możemy się z Tobą podzielić wiedzą i doświadczeniami zdobytymi między innymi podczas organizacji największego studenckiego wydarzenia informatycznego w Polsce (o tego).

Napisz do nas na Facebooku, albo odezwij się bezpośrednio do założyciela strony.

Więcej informacji o ObczajKromca znajdziesz w zakładce o nas i tutaj.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s